Puiduturu hinnaülevaade

August 2014

Kui juulis okaspuupalkide hinnad paari protsendi võrra langesid, siis augustis jäid nad pidama juuli tasemele. Ainsana langes kuuga pisut (0,5%) kuusepeenpalk. Jätkuvalt on mitmes saeveskis veel tarnemahtudel limiidid. Kvartalitaguse ajaga võrreldes männipalkide hindades suuri muutusi  pole, kuusepalkide hinnad on umbes 4% miinuses. Eelmise aasta augustiga võrreldes on männipalkide hinnad 4-5% kasvanud, kuusepalkide keskmine hind aga püsib enam-vähem eelmise aasta tasemel. Lehtpuupalkidel langes kuuga keskmine hind lepa ja haavapalgil, kuna üks töötleja lõpetas ajutiselt palgi ostmise. Kvartali- ja aastataguse ajaga võrreldes on kõikide lehtpuupalkide sortide hinnad (va lepapeenpalk) miinuses.

Paberipuiduturul ei ole kuuga suuri muutusi toimunud. Okaspuupuit on siiski mõned protsendikümnendikud langenud ja kasepuit sama palju tõusnud. Haavapuidu hind pole kuuga muutunud. Kvartali- ja aastataguse ajaga võrreldes on kõikide sortide hinnad peale kasepaberipuidu kukkunud. Aastaga on kõige rohkem odavnenud kuusepuit (9%), samal ajal on kasepuit 8,2% kallinenud.

Kui juulis kasvas küttepuidu hind 1,6%, siis augustis lisandus sellele veel 0,5% ja keskmine küttepuidu hind on 24,38 eurot. Kvartalitagusele tasemele pole hind siiski veel jõudnud, kuid eelmise aasta augusti tasemest on tänane hind 2,5% kõrgem.

 

Heiki Hepner

Ülevaade on avaldatud Maalehe Metsalehes.

Hinnad ilma käibemaksuta